Maj miesiącem książki.

„ Kto czyta książki – żyje podwójnie” – ( Umberto Eco). Ta myśl słynnego pisarza zalicza się do najbardziej znanych cytatów o książce.

Czytanie książek pełni niezwykłą rolę w życiu każdego człowieka od najmłodszych już lat. Przede wszystkim pobudza wyobraźnię, dostarcza niesamowite bogactwo przeżyć, uczy samodzielnego myślenia, wzbogaca słownictwo, a także wiedzę o świecie, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Książka dla dzieci – to pierwsze spotkanie z literaturą, niewyobrażalnym światem. Codzienne, głośne czytanie dziecku jest skutecznym sposobem wychowania przyszłego czytelnika.  Czytając dziecku od pierwszych lat życia zapewniamy mnóstwo przeżyć.

Dlaczego czytanie jest tak ważne we współczesnym świecie?

• W dzisiejszym świecie bardzo szybko rośnie ilość przetwarzanych informacji. Człowiek musi nadążać za zmianami.
  • Czytanie odciąga od uzależnień : komputerów, telefonów, używek.
  • Czytanie uczy szacunku do wartości kultury, etyki, historii i przede wszystkim drugiego człowieka.

Dlatego czytajmy książki !

Książka – to najlepszy Przyjaciel !!!