Program Magiczne Kryształy w klasie 1b.

W dniu dzisiejszym w klasie 1 b odbyły się pierwsze zajęcia w ramach programu profilaktycznego "Magiczne Kryształy".

Program Magiczne Kryształy jest propozycją oddziaływań profilaktycznych skierowanych do dzieci na najniższym etapie kształcenia. Został oparty na pracy z bajką Agnieszki Grzelak pt. "Magiczne Kryształy". Dotyka zagadnień związanych z odpowiedzialnym korzystaniem z mediów, a także pośrednio kwestii naśladownictwa negatywnych wzorców zachowań, np. agresji. Głównym celem warsztatu jest uwrażliwienie dzieci oraz dorosłych na zagrożenia, jakie może nieść za sobą brak krytycyzmu wobec mediów. Uświadamia on uczestnikom, iż powinni dokonywać przemyślanych decyzji dotyczących form spędzania wolnego czasu, jak również wyboru mediów, zawartych w nich treści oraz czasu spędzanego przed ekranem telewizora, telefonu komórkowego czy komputera.

Program ukazuje i promuje pozytywne, aktywne i twórcze spędzanie czasu wolnego. Celem programu jest uwrażliwienie na problem wpływu mediów na więzi międzyludzkie.