Prezentacja szkoły

Jesteśmy samorządową Szkołą Podstawową Nr 2 w Wyszkowie

Zapraszamy do nas uczniów klas  I - VIII  zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły.

Do celu dążymy wspierając się wzajemnie i dbając o poczucie bezpieczeństwa uczniów oraz twórcze i atrakcyjne  realizowanie zajęć edukacyjnych.

Ważny jest dla nas szacunek do człowieka, odpowiedzialność za siebie i innych, tolerancja oraz pokonywanie własnych słabości.

Jesteśmy dobrze przygotowani do pracy, otwarci na zmiany i dążymy do doskonałości.

Szkolny system wychowania opiera się na programie wychowawczym w  którym główne zadania to :

Integracja podmiotów wychowawczych szkoły ( uczeń, rodzic, nauczyciel ) w dbałości o rozwój umysłowy, psychiczny i fizyczny wychowanków.

Przygotowanie wychowanka do samodzielnego i aktywnego życia w środowisku rodzinnym, szkolnym i społecznym.

Oceniamy naszych uczniów według kryteriów zapisanych w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania który, podobnie jak inne zasady funkcjonowania szkoły,  umieszczony jest w Statucie.

Odnosimy wiele sukcesów  dydaktycznych, artystycznych oraz sportowych.

W miarę naszych możliwości staramy się i organizujemy dla uczniów zajęcia dodatkowe .

Nasza szkoła należy także do Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

Posiadamy  certyfikat  "Szkoły z klasą".