Dzień Dziecka w Ciechanowcu.

DZIEŃ DZIECKA W CIECHANOWCU

1 czerwca dzieci z klas I i III pojechały na wycieczkę do Ciechanowca której celem było zwiedzanie Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka. Na  terenie skansenu gdzie znajduje się 43 zabytkowe obiekty architektury drewnianej dzieci miały okazję zobaczyć eksponaty, maszyny  i budynki jakich dawniej używano na wsi, a których obecnie już nie ma. Oglądały również   ekspozycje „Tradycje zielarskie” prezentującą wydarzenia które wywarły wpływ na kształtowanie się wiedzy o roślinach leczniczych od prehistorii do czasów współczesnych. Zwiedzały  Muzeum Pisanki które posiada największy w Polsce zbiór liczący ponad 1000 eksponatów. Na zakończenie wizyty w Ciechanowcu, uczniowie odwiedzili również starą kuźnię gdzie poznali pracę kowala . Dodatkową atrakcję tego ciekawego miejsca stanowiły znajdujące się tam zwierzęta: owce, kury, koguty, indyki i pawie na długo przykuwały uwagę małych turystów. Choć pogoda nam nie dopisała to wycieczka była bardzo udana. Każdy z jej uczestników wyposażony w nowe  wiadomości  i oczywiście pamiątki, wrócił zadowolony do domu. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki: J.Przybysz, H.Ambroziak,, B.Rozenek, E.Matak, R.Ślubowska.