mgr Iwona Depta

dyplomowany nauczyciel

przedmiot: język polski, biblioteka, oligofrenopedagogika,

Nasza biblioteka szkolna posiada księgozbiór liczący 15.508 woluminów, zbiory specjalne z kasety wideo, płyty CD, programy komputerowe. Czytelnia biblioteki bogatym dysponuje podręcznym księgozbiorem, który udostępniany jest na miejscu oraz  wypożyczany na zajęcia lekcyjne.

Biblioteka wykorzystuje w swojej pracy program komputerowy "Biblioteka szkolna - MOL 2000 +". Do dyspozycji uczniów i nauczycieli jest Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej - 4 stanowiska komputerowe i drukarka. Szkoła otrzymała je w ramach projektu MEN w 2006r., był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Biblioteka bierze czynny udział w życiu szkoły. Włącza się aktywnie w obchody Święta Szkoły, przygotowuje i przeprowadza konkursy literackie, wiedzowe, recytatorskie, czytelnicze.